Agrikosmetyka to główne założenia marki Oway. Oznacza, że rośliny wykorzystywane do produkcji kosmetyków, są uprawiane, w najczystszy i najzdrowszy sposób – bez stosowania środków chemicznych, a większość składników pochodzi z własnego gospodarswa w Bolonii. Kwiaty, krzewy i zioła, są uprawiane w tradycyjny sposób bez użycia pestycydów, herbicydów, środków owadobójczych i sztucznych nawozów. Dzięki temu, składniki aktywne kosmetyków Oway, takie jak olejki eteryczne, ekstrakty roślinne i hydrolaty są najwyższej jakości. Firma współpracuje tylko z producentami, którzy stosują biodynamicze i ekologiczne uprawy, dzięki temu wszystkie produkty Oway zawierają najczystsze składniki.

Opakowania kosmetyków Oway są wykonane w całości ze szkła bursztynowego i aluminium. Są to materiały, które skutecznie chronią roślinne wyciągi zawarte w recepturach, a jednocześnie w 100% nadają się do recyklingu, dzięki czemu maja minimalny wpływ na środowisko. Firma w 2013 roku zrezygnowała z używania plastiku w opakowaniach, wszystkie przedmioty i narzędzia są wykonane z naturalnych materiałów, drewno, papier makulaturowy, bawełna, szkło i metal.

Formuły kosmetyków Oway są bogate w naturalne składniki. Skład każdego produktu tworzony jest według zasad najbardziej zaawansowanej technologicznie „zielonej chemii”, która zapewnia idealną równowagę pomiędzy naturalną recepturą a profesjonalną skutecznością. Agresywne i potencjalnie szkodliwe produkty syntetyczne zastępowane są ich naturalnymi i delikatniejszymi odpowiednikami.

Produkty Oway, dzięki bogactwu naturalnych składników, wnikają głęboko w strukturę skóry i włókien włosów, dzięki czemu poprawiają ich kondycję podczas zabiegu zarówno w salonie jak i w domu. W naszym sklepie internetowym posiadamy produkty do pielęgnacji oraz stylizacji marki Oway, dzięki, którym również w domu, można wykonywać całkowicie naturalne zabiegi stymulujące wszystkie zmysły.